Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sandet 6, 4632 Bjæverskov · Fremstilling af medicinske og dentale instrumenter samt udstyr hertil
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,6 % | 2,7 % | 2 % | 0,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 931,8 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 89,9 % | 89,3 % | 99,1 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,7 % | 3 % | 2 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 89,9 % | 89,3 % | 99,1 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 10,1 % | 10,7 % | 0,9 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,5 % | 931,8 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -61.000 kr. i 2024 til -65.000 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -61 | -65 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -75.000 kr. i 2021 til -65.000 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -75 | -62 | -54 | -61 | -65 | −7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 255.000 kr. i 2021 til 174.000 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 255 | 901 | 4.047 | 542 | 174 | −68 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 197.000 kr. i 2021 til 135.000 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 197 | 703 | 3.155 | 408 | 135 | −67 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 127.000 kr. i 2021 til 20.613.000 kr. i 2025 (+16131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 127 | 62 | 118.051 | 20.586 | 20.613 | +0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 118.051 | 20.586 | 20.613 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 112.684 | 113.664 | 118.051 | 20.586 | 20.613 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 101.524.000 kr. i 2021 til 20.543.000 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 101.524 | 102.227 | 105.382 | 20.408 | 20.543 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.160.000 kr. i 2021 til 70.000 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.160 | 11.437 | 12.669 | 178 | 70 | −61 % | |
| Passiver i alt | 112.684 | 113.664 | 118.051 | 20.586 | 20.613 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
19 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bjæverskov — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.