God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Stationstorvet 31, 9330 Dronninglund · Computerprogrammering
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,7 | -18,3 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,5 % | -2,6 % | 4,9 % | 4,5 % | 4,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 485,9 % | 486,4 % | 152 % | 65,2 % | 30,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,7 % | 98,6 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -0,5 % | -2,6 % | 4,9 % | 4,5 % | 4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -109.487 kr. | -56.380 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 99,8 % | 99,7 % | 98,6 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 0,2 % | 0,3 % | 1,4 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 237,2 % | 286 % | 38,5 % | 5,7 % | 30,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -55.249 kr. i 2022 til -73.393 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -55 | -53 | -61 | -53 | -73 | −39 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 54.238 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 54 | 3 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -130.348 kr. i 2022 til -60.861 kr. i 2024 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -130 | -56 | -61 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -43.563 kr. i 2022 til 332.669 kr. i 2026 (+864 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -44 | -130 | 270 | 323 | 333 | +3 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -23.761 kr. i 2022 til 259.475 kr. i 2026 (+1192 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -130 | 261 | 252 | 259 | +3 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 104 | 104 | 104 | 78 | 78 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.056 | 4.918 | 5.209 | 5.524 | 5.765 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.161 | 5.023 | 5.314 | 5.602 | 5.843 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 19.518 kr. i 2022 til 23.839 kr. i 2026 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 29 | 7 | 4 | 24 | +440 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 40 | 50 | 27 | 51 | 24 | −53 % | |
| Aktiver i alt | 5.201 | 5.072 | 5.341 | 5.653 | 5.867 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.192.463 kr. i 2022 til 5.787.918 kr. i 2026 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.192 | 5.062 | 5.323 | 5.575 | 5.788 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.230 kr. i 2022 til 78.990 kr. i 2026 (+860 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 10 | 18 | 78 | 79 | +1 % | |
| Passiver i alt | 5.201 | 5.072 | 5.341 | 5.653 | 5.867 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dronninglund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brønderslev