Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Stubmøllevej 7, 4800 Nykøbing F · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -21 % | 26,5 % | 20,1 % | 16,4 % | 29,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,3 % | 225,5 % | >999 % | >999 % | 674,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,9 % | 72,5 % | 87,5 % | 93,5 % | 83,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -21,9 % | 36,6 % | 23 % | 17,5 % | 35,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,9 % | 72,5 % | 87,5 % | 93,5 % | 83,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,1 % | 27,5 % | 12,5 % | 6,5 % | 16,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,3 % | 9,5 % | 180,4 % | >999 % | 280,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -21.170 kr. i 2021 til -9.250 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | -7 | -8 | -9 | -9 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -21.170 kr. i 2021 til -9.250 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | -7 | -8 | -9 | -9 | −7 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -110.547 kr. i 2021 til 337.733 kr. i 2025 (+406 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -111 | 230 | 160 | 126 | 338 | +167 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -110.547 kr. i 2021 til 338.014 kr. i 2025 (+406 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -111 | 233 | 160 | 127 | 338 | +167 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 525 | 481 | 341 | 310 | 524 | +69 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 525 | 481 | 341 | 310 | 524 | +69 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 67 kr. i 2021 til 259.486 kr. i 2025 (+387193 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 17 | 79 | 150 | 259 | +74 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 398 | 455 | 464 | 624 | +34 % | |
| Aktiver i alt | 525 | 879 | 797 | 774 | 1.148 | +48 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 503.913 kr. i 2021 til 961.839 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 504 | 637 | 697 | 724 | 962 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 65.230 kr. i 2022 til 94.082 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 65 | 56 | 37 | 94 | +154 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 21.270 kr. i 2021 til 92.564 kr. i 2025 (+335 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 21 | 177 | 44 | 13 | 93 | +609 % | |
| Passiver i alt | 525 | 879 | 797 | 774 | 1.148 | +48 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing F — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Guldborgsund