Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grevevej 40, 2670 Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -13,9 % | 17,3 % | -4,7 % | -28 % | 10,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 703,4 % | 942,5 % | 782,6 % | 762,6 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 88,3 % | 92,9 % | 91,1 % | 88,5 % | 92,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -15,8 % | 18,6 % | -5,2 % | -31,7 % | 11,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 88,3 % | 92,9 % | 91,1 % | 88,5 % | 92,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 11,7 % | 7,1 % | 8,9 % | 11,5 % | 7,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,3 % | 0,3 % | 0,3 % | — | 0,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -10.250 kr. i 2021 til -11.950 kr. i 2025 (−17 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -11 | -12 | -12 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -145.399 kr. i 2021 til 72.530 kr. i 2025 (+150 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -145 | 203 | -60 | -254 | 73 | +129 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -142.756 kr. i 2021 til 100.757 kr. i 2025 (+171 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -143 | 206 | -55 | -254 | 101 | +140 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 183 | 399 | 353 | 113 | 199 | +77 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 183 | 399 | 353 | 113 | 199 | +77 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 404 kr. i 2021 til 346 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 0 | 0 | – | 0 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 842 | 796 | 807 | 793 | 780 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 1.024 | 1.195 | 1.159 | 906 | 980 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 904.597 kr. i 2021 til 902.944 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 905 | 1.111 | 1.056 | 802 | 903 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 119.656 kr. i 2021 til 76.653 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 120 | 84 | 103 | 104 | 77 | −26 % | |
| Passiver i alt | 1.024 | 1.195 | 1.159 | 906 | 980 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.