Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørregade 6, 1165 København K · Public relations og kommunikation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | 2 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 12,4 % | 56,6 % | 27,7 % | 23,7 % | 7,3 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 125,4 % | 431 % | 166,4 % | 148,4 % | 104,1 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 20,3 % | 60,6 % | 32,8 % | 28 % | 8,4 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | 61 % | 93,3 % | 84,5 % | 84,6 % | 86,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | 896.341 kr. | 515.917 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 20,3 % | 60,6 % | 32,8 % | 28 % | 8,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 79,7 % | 39,4 % | 67,2 % | 72 % | 91,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 41,4 % | 92,6 % | 97,7 % | 72,5 % | 46,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 634.178 kr. i 2021 til 4.273.416 kr. i 2025 (+574 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 634 | 2.174 | 2.086 | 1.780 | 4.273 | +140 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 522.970 kr. i 2021 til 3.737.499 kr. i 2025 (+615 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 523 | 1.062 | 1.225 | 883 | 3.737 | +323 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 111.208 kr. i 2021 til 480.343 kr. i 2025 (+332 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 1.112 | 861 | 894 | 480 | −46 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 110.633 kr. i 2021 til 441.311 kr. i 2025 (+299 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 111 | 1.104 | 843 | 870 | 441 | −49 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 86.142 kr. i 2021 til 331.612 kr. i 2025 (+285 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 86 | 859 | 653 | 675 | 332 | −51 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 33 | 199 | +509 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 39 | 60 | 127 | +111 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 39 | 93 | 326 | +251 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 229.864 kr. i 2021 til 1.872.149 kr. i 2025 (+714 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 230 | 326 | 1.359 | 1.347 | 1.872 | +39 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 696 | 1.517 | 2.316 | 2.756 | 4.208 | +53 % | |
| Aktiver i alt | 696 | 1.517 | 2.355 | 2.849 | 4.534 | +59 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 141.275 kr. i 2021 til 381.612 kr. i 2025 (+170 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 141 | 920 | 773 | 798 | 382 | −52 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 245.196 kr. i 2022 til 106.895 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 245 | 190 | 193 | 107 | −45 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 555.130 kr. i 2021 til 4.041.227 kr. i 2025 (+628 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 555 | 352 | 1.392 | 1.857 | 4.041 | +118 % | |
| Passiver i alt | 696 | 1.517 | 2.355 | 2.849 | 4.534 | +59 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København