Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lyngsø Alle 3, 2970 Hørsholm · Boliganvisning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,2 | 1,4 | 1,3 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,3 % | 28,4 % | 38,7 % | 30 % | 8,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 146,9 % | 194,8 % | 247,6 % | 237,4 % | 176,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 33,4 % | 49 % | 59,6 % | 57,9 % | 43,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 51,9 % | 58 % | 64,9 % | 51,9 % | 19 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 83.770 kr. | 222.769 kr. | 696.491 kr. | 605.695 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 29,1 % | 47,7 % | 59,6 % | 57,9 % | 43,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 66,6 % | 51 % | 40,4 % | 42,1 % | 56,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 40,4 % | 48,8 % | 147,4 % | 150,4 % | 110,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.228.632 kr. i 2021 til 2.933.423 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.229 | 1.344 | 2.303 | 2.872 | 2.933 | +2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.144.862 kr. i 2021 til 2.818.600 kr. i 2025 (+146 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.145 | 1.121 | 1.607 | 2.267 | 2.819 | +24 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 79.770 kr. i 2021 til 114.823 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 80 | 219 | 692 | 606 | 115 | −81 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 83.827 kr. i 2021 til 133.823 kr. i 2025 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 84 | 225 | 711 | 627 | 134 | −79 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 65.225 kr. i 2021 til 103.011 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 65 | 173 | 554 | 488 | 103 | −79 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 8 | 4 | 0 | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8 | 4 | 0 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 101.467 kr. i 2021 til 789.080 kr. i 2025 (+678 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 152 | 852 | 1.030 | 789 | −23 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 369 | 606 | 1.430 | 1.625 | 1.255 | −23 % | |
| Aktiver i alt | 377 | 610 | 1.430 | 1.625 | 1.255 | −23 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 125.665 kr. i 2021 til 543.311 kr. i 2025 (+332 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 126 | 299 | 852 | 940 | 543 | −42 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 251.048 kr. i 2021 til 712.037 kr. i 2025 (+184 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 251 | 311 | 578 | 685 | 712 | +4 % | |
| Passiver i alt | 377 | 610 | 1.430 | 1.625 | 1.255 | −23 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 3 | 3 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hørsholm — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hørsholm