Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Romsøvej 25, 5800 Nyborg · Engroshandel med kemiske produkter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 0,3 % | 0,9 % | 1,8 % | 1,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | 873,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 91,2 % | 90,8 % | 90,5 % | 88,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 0,3 % | 1 % | 2 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 91,2 % | 90,8 % | 90,5 % | 88,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 8,8 % | 9,2 % | 9,5 % | 11,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 66,1 % | 33,4 % | 11,1 % | 8,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -47.747 kr. i 2021 til -16.599 kr. i 2025 (+65 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -48 | -28 | -25 | -16 | -17 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -19.990 kr. i 2021 til 15.030 kr. i 2025 (+175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20 | 3 | 9 | 18 | 15 | −19 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -15.593 kr. i 2021 til 11.723 kr. i 2025 (+175 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | 2 | 7 | 14 | 12 | −19 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 78.866 kr. i 2021 til 7.735 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 79 | 44 | 23 | 8 | 8 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 753 | 756 | 767 | 786 | 816 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 753 | 756 | 767 | 786 | 816 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 687.792 kr. i 2021 til 722.688 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 688 | 690 | 697 | 711 | 723 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 65.078 kr. i 2021 til 93.419 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 65 | 66 | 70 | 75 | 93 | +25 % | |
| Passiver i alt | 753 | 756 | 767 | 786 | 816 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nyborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nyborg