Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nymøllevej 59, 2800 Kongens Lyngby · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -18,7 % | -3,3 % | -1,7 % | -1,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 8,7 % | 95,4 % | 162,2 % | 145,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 36,6 % | 28,9 % | 38,4 % | 31,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -51,1 % | -11,5 % | -4,4 % | -3,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 36,6 % | 28,9 % | 38,4 % | 31,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 63,4 % | 71,1 % | 61,6 % | 68,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 6,1 % | 6,6 % | 7,9 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -788.394 kr. i 2021 til -4.449.803 kr. i 2025 (−464 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -788 | -1.091 | -1.131 | -406 | -4.450 | −997 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 336.112 kr. i 2023 til 844.821 kr. i 2025 (+151 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 336 | 405 | 845 | +109 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.467.454 kr. i 2023 til -5.294.624 kr. i 2025 (−261 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -1.467 | -810 | -5.295 | −553 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 31.761.449 kr. i 2021 til -6.950.301 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 31.761 | -13.307 | -2.694 | -8.040 | -6.950 | +14 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 31.761.449 kr. i 2021 til -6.950.301 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 31.761 | -13.307 | -2.694 | -8.040 | -6.950 | +14 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 58.020 | 67.291 | 25.997 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 58.020 | 67.291 | 25.997 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 529.010 kr. i 2021 til 2.236.113 kr. i 2025 (+323 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 529 | 2.751 | 3.783 | 23.356 | 2.236 | −90 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 544 | 3.921 | 54.950 | 477.041 | 565.005 | +18 % | |
| Aktiver i alt | 58.565 | 71.213 | 80.948 | 477.041 | 565.005 | +18 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 39.370.903 kr. i 2021 til 176.004.751 kr. i 2025 (+347 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 39.371 | 26.064 | 23.369 | 182.955 | 176.005 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 19.193.718 kr. i 2021 til 389.000.454 kr. i 2025 (+1927 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 19.194 | 45.149 | 57.578 | 294.086 | 389.000 | +32 % | |
| Passiver i alt | 58.565 | 71.213 | 80.948 | 477.041 | 565.005 | +18 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
20 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kongens Lyngby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lyngby-Taarbæk