Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Mejsevej 3, 9600 Aars · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 15,4 % | 10,4 % | -1,3 % | 10 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,9 % | 94,1 % | 91,8 % | 89,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 15,5 % | 11 % | -1,4 % | 11,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,9 % | 94,1 % | 91,8 % | 89,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,1 % | 5,9 % | 8,2 % | 10,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 70,7 % | 1,9 % | 0 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -20.591 kr. i 2022 til -31.612 kr. i 2026 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -21 | -22 | -24 | -62 | -32 | +49 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -2.250.847 kr. i 2022 til 3.269.481 kr. i 2026 (+245 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.251 | 3.577 | 3.185 | -384 | 3.269 | +952 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.751.606 kr. i 2022 til 2.549.069 kr. i 2026 (+246 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.752 | 3.233 | 2.485 | -300 | 2.549 | +950 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.587 | 752 | 737 | 737 | 737 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.587 | 752 | 737 | 737 | 737 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 53.000 kr. i 2022 til 5.247 kr. i 2026 (−90 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 53 | 157 | 18 | 0 | 5 | +1109 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 16.597 | 20.270 | 23.210 | 22.406 | 24.732 | +10 % | |
| Aktiver i alt | 18.183 | 21.022 | 23.947 | 23.142 | 25.469 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 18.166.492 kr. i 2022 til 22.794.505 kr. i 2026 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 18.166 | 20.800 | 22.545 | 21.245 | 22.795 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 468.697 kr. i 2024 til 534.202 kr. i 2026 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 469 | 0 | 534 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 16.901 kr. i 2022 til 2.139.944 kr. i 2026 (+12562 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 17 | 222 | 933 | 1.897 | 2.140 | +13 % | |
| Passiver i alt | 18.183 | 21.022 | 23.947 | 23.142 | 25.469 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aars — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands