Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Birke Alle 3, 6710 Esbjerg V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,2 % | 20,3 % | 8,6 % | 10,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 99,7 % | 95 % | 90,7 % | 86,3 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 59,5 % | 66,8 % | 68,7 % | 71,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 7,1 % | 30,4 % | 12,5 % | 15,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 59,5 % | 66,8 % | 68,7 % | 71,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 40,5 % | 33,2 % | 31,3 % | 28,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.625 kr. i 2021 til -5.625 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -4 | -5 | -5 | -6 | −13 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -10.625 kr. i 2021 til -5.625 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -4 | -5 | -5 | -6 | −13 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -66.370 kr. i 2021 til 42.922 kr. i 2025 (+165 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -66 | 10 | 64 | 30 | 43 | +42 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -66.370 kr. i 2021 til 42.922 kr. i 2025 (+165 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -66 | 10 | 64 | 30 | 43 | +42 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 133 | 147 | 217 | 252 | 301 | +19 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 133 | 147 | 217 | 252 | 301 | +19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 100 | 100 | 100 | 100 | 100 | 0 % | |
| Aktiver i alt | 233 | 247 | 317 | 352 | 401 | +14 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 136.801 kr. i 2021 til 284.659 kr. i 2025 (+108 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 137 | 147 | 212 | 242 | 285 | +18 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 96.545 kr. i 2021 til 115.920 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | 100 | 105 | 110 | 116 | +5 % | |
| Passiver i alt | 233 | 247 | 317 | 352 | 401 | +14 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg