Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Julsøvej 280, 8600 Silkeborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 9,3 % | -2,4 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 1,3 % | 0,8 % | 99,8 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | — | 20,1 % | 17,6 % | 19,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 46,1 % | -13,9 % | 12,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 20,1 % | 17,6 % | 19,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 79,9 % | 82,4 % | 80,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,3 % | 0,8 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.200 kr. i 2021 til -5.000 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -10 | -8 | -11 | -5 | +52 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -5.200 kr. i 2021 til -5.000 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -5 | -10 | -8 | -11 | -5 | +52 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 191.037 kr. i 2021 til 55.192 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 191 | 208 | 199 | -52 | 55 | +205 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 191.037 kr. i 2021 til 55.192 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 191 | 208 | 199 | -52 | 55 | +205 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.945 | 2.026 | 2.118 | 2.127 | 437 | −79 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.945 | 2.026 | 2.118 | 2.127 | 437 | −79 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 19.884 kr. i 2021 til 4.548 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 28 | 23 | 14 | 5 | −67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 20 | 28 | 23 | 14 | 1.808 | +13063 % | |
| Aktiver i alt | 1.965 | 2.054 | 2.141 | 2.141 | 2.245 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 231.037 kr. i 2021 til 433.052 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 231 | 332 | 430 | 378 | 433 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.734.124 kr. i 2021 til 1.811.488 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.734 | 1.722 | 1.711 | 1.763 | 1.811 | +3 % | |
| Passiver i alt | 1.965 | 2.054 | 2.141 | 2.141 | 2.245 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Silkeborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Silkeborg