Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Dybbølvej 17, 9900 Frederikshavn · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14 % | -20,8 % | 9,9 % | -16,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 993,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,8 % | 99,7 % | 99,8 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,1 % | -20,9 % | 9,9 % | -16,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,8 % | 99,7 % | 99,8 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,2 % | 0,3 % | 0,2 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | >999 % | 942,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -54.452 kr. i 2021 til -31.935 kr. i 2024 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -54 | -21 | -19 | -32 | −67 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -54.452 kr. i 2021 til -31.935 kr. i 2024 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -54 | -21 | -19 | -32 | −67 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 700.525 kr. i 2021 til -637.337 kr. i 2024 (−191 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 701 | -858 | 452 | -637 | −241 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 699.187 kr. i 2021 til -637.337 kr. i 2024 (−191 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 699 | -858 | 452 | -637 | −241 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.795 | 3.854 | 4.291 | 3.575 | −17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.795 | 3.854 | 4.291 | 3.575 | −17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 123.898 kr. i 2021 til 373.801 kr. i 2024 (+202 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 124 | 190 | 255 | 374 | +47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 190 | 273 | 285 | 394 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 4.986 | 4.128 | 4.577 | 3.969 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.973.269 kr. i 2021 til 3.929.496 kr. i 2024 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.973 | 4.115 | 4.567 | 3.929 | −14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 12.343 kr. i 2021 til 39.657 kr. i 2024 (+221 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 12 | 13 | 10 | 40 | +297 % | |
| Passiver i alt | 4.986 | 4.128 | 4.577 | 3.969 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
21 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederikshavn — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn