Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bouet Møllevej 5, 9400 Nørresundby · Andre støtteaktiviteter i forbindelse med transport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | — | — | 2,5 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 16,9 % | 28,8 % | 41,5 % | 50,9 % | 22,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 138,8 % | 106 % | 113,6 % | 232,8 % | 175 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 28,7 % | 1,5 % | 1,4 % | 51,8 % | 44,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 58,8 % | >999 % | >999 % | 98,3 % | 50 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 736.688 kr. | — | — | 3.673.184 kr. | 1.643.444 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 28,7 % | 1,5 % | 1,4 % | 51,8 % | 44,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 71,3 % | 98,5 % | 98,6 % | 48,2 % | 55,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 46,6 % | 54,6 % | 75,9 % | 32,9 % | 17,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 2.445.030 kr. i 2021 til 4.270.007 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.445 | 2.957 | 3.149 | 6.081 | 4.270 | −30 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 1.708.342 kr. i 2021 til 2.626.563 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.708 | 1.967 | 2.062 | 2.408 | 2.627 | +9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 661.688 kr. i 2021 til 1.581.104 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 662 | 990 | 1.087 | 3.626 | 1.581 | −56 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 640.323 kr. i 2021 til 1.634.520 kr. i 2025 (+155 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 640 | 952 | 1.088 | 3.609 | 1.635 | −55 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 499.452 kr. i 2021 til 1.271.296 kr. i 2025 (+155 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 499 | 952 | 1.527 | 2.815 | 1.271 | −55 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 225 | – | – | 203 | 140 | −31 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 225 | – | – | 203 | 140 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 918.803 kr. i 2021 til 572.894 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 919 | 1.705 | 2.457 | 754 | 573 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.739 | 3.310 | 3.679 | 5.331 | 5.601 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 2.964 | 3.310 | 3.679 | 5.534 | 5.742 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 849.452 kr. i 2021 til 2.540.656 kr. i 2025 (+199 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 849 | 50 | 50 | 2.865 | 2.541 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 140.871 kr. i 2021 til 390.475 kr. i 2023 (+177 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 141 | 138 | 390 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.973.529 kr. i 2021 til 3.200.987 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.974 | 3.121 | 3.238 | 2.290 | 3.201 | +40 % | |
| Passiver i alt | 2.964 | 3.310 | 3.679 | 5.534 | 5.742 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 3 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nørresundby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg