God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterbrogade 97B, 1620 København V · Drift af hoteller og lignende overnatningsfaciliteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,3 | 1,2 | 1,3 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 3,5 % | 4,8 % | 7,8 % | 8,1 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 28,6 % | 30,1 % | — | 87,7 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | — | 31,4 % | 41,2 % | 55,4 % | 59,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11,2 % | 11,5 % | 14,1 % | 13,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 31,4 % | 41,2 % | 55,4 % | 59,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 68,6 % | 58,8 % | 44,6 % | 40,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 22,6 % | 18,6 % | 14,5 % | 8,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 6.652.467 kr. i 2021 til 9.567.118 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.652 | 8.669 | 8.629 | 9.888 | 9.567 | −3 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.640.478 kr. i 2021 til 4.156.022 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.640 | 3.083 | 3.368 | 3.824 | 4.156 | +9 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 518 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 344.657 kr. i 2021 til 2.353.505 kr. i 2025 (+583 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 345 | 1.384 | 1.477 | 2.098 | 2.354 | +12 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 344.657 kr. i 2021 til 1.835.740 kr. i 2025 (+433 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 345 | 991 | 1.152 | 1.636 | 1.836 | +12 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 28.210 | 24.898 | 21.647 | – | 15.710 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 28.210 | 24.898 | 21.647 | – | 16.033 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.340.390 kr. i 2021 til 651.965 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.340 | 2.543 | 1.582 | 1.187 | 652 | −45 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.320 | 3.222 | 2.560 | – | 6.618 | – | |
| Aktiver i alt | 30.530 | 28.121 | 24.207 | 20.965 | 22.651 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.841.414 kr. i 2021 til 13.456.565 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.841 | 8.832 | 9.985 | 11.621 | 13.457 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 9.895.104 kr. i 2021 til 7.543.521 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.895 | 11.251 | 8.507 | 8.165 | 7.544 | −8 % | |
| Passiver i alt | 30.530 | 28.121 | 24.207 | 20.965 | 22.651 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 6 kr. i 2021 til 10 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6 | 8 | 9 | 9 | 10 | +11 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København