Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Søren Nymarks Vej 15, 8270 Højbjerg · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,7 % | 18,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 41,1 % | 42,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 38,7 % | 49,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 12,2 % | 37,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 38,7 % | 49,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 61,3 % | 50,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,1 % | 0,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 4.153.561 kr. i 2021 til 7.591.163 kr. i 2024 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.154 | 5.397 | 1.471 | 7.591 | +416 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 4.154.714 kr. i 2021 til 7.255.711 kr. i 2024 (+75 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.155 | 5.399 | 1.473 | 7.256 | +393 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 4.168.673 kr. i 2021 til 7.332.740 kr. i 2024 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.169 | 5.401 | 1.475 | 7.333 | +397 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.211 | 10.540 | 23.315 | 30.721 | +32 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.211 | 10.540 | 23.315 | 30.721 | +32 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.134 kr. i 2021 til 108.978 kr. i 2024 (+9510 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 56 | 27 | 109 | +298 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 7.869 | 8.401 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 12.945 | 17.962 | 31.184 | 39.122 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.295.083 kr. i 2021 til 19.331.511 kr. i 2024 (+265 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.295 | 10.640 | 12.058 | 19.332 | +60 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 14 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.649.961 kr. i 2021 til 19.776.714 kr. i 2024 (+159 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.650 | 7.322 | 19.127 | 19.777 | +3 % | |
| Passiver i alt | 12.945 | 17.962 | 31.184 | 39.122 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus