Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bredgade 36B, 1260 København K · Engroshandel med beklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 7,6 % | 16,4 % | 39,9 % | 39,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 118,5 % | 148 % | 374,5 % | 354,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 18,3 % | 34,6 % | 74,2 % | 72,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 41,4 % | 47,3 % | 53,8 % | 55,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 18,3 % | 34,6 % | 74,2 % | 72,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 81,7 % | 65,4 % | 25,8 % | 27,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 33,5 % | 54,1 % | 164,9 % | 201,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.240.361 kr. i 2021 til 9.406.245 kr. i 2025 (+190 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.240 | 3.659 | 4.144 | 7.038 | 9.406 | +34 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 2.406.222 kr. i 2021 til 3.790.414 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.406 | 2.908 | 2.579 | 3.191 | 3.790 | +19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 834.139 kr. i 2021 til 5.615.831 kr. i 2025 (+573 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 834 | 751 | 1.565 | 3.847 | 5.616 | +46 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 784.808 kr. i 2021 til 5.533.934 kr. i 2025 (+605 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 785 | 733 | 1.557 | 3.815 | 5.534 | +45 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 590.482 kr. i 2021 til 4.306.444 kr. i 2025 (+629 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 590 | 556 | 1.206 | 2.966 | 4.306 | +45 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 250 | 235 | 235 | 248 | 257 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 250 | 235 | 235 | 248 | 257 | +4 % | |
| Varebeholdninger | 3.110 | 3.620 | 3.372 | 2.875 | 3.835 | +33 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.853.795 kr. i 2021 til 5.983.628 kr. i 2025 (+223 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.854 | 2.015 | 2.610 | 3.163 | 5.984 | +89 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.763 | 7.116 | 7.139 | 7.186 | 10.535 | +47 % | |
| Aktiver i alt | 7.014 | 7.350 | 7.374 | 7.435 | 10.792 | +45 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 788.493 kr. i 2021 til 7.822.552 kr. i 2025 (+892 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 788 | 1.345 | 2.551 | 5.516 | 7.823 | +42 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 6.225.414 kr. i 2021 til 2.969.738 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.225 | 6.006 | 4.823 | 1.919 | 2.970 | +55 % | |
| Passiver i alt | 7.014 | 7.350 | 7.374 | 7.435 | 10.792 | +45 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 6 | 6 | 6 | 5 | 6 | +20 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København K — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København