Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Troelstrup Bygade 4A, 4690 Haslev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 92,7 % | 68,4 % | 50,9 % | 37,8 % | 22,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 8,6 % | 3,6 % | 112 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 69,6 % | 74,3 % | 68,4 % | 97,7 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 133,1 % | 92,1 % | 74,4 % | 38,7 % | 22,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 69,6 % | 74,3 % | 68,4 % | 97,7 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 30,4 % | 25,7 % | 31,6 % | 2,3 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,5 % | 40,1 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -15.626 kr. i 2021 til -12.286 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -16 | -11 | -8 | -15 | -12 | +20 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 179.655 kr. i 2021 til 623.534 kr. i 2025 (+247 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 180 | 467 | 1.136 | 883 | 624 | −29 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 187.162 kr. i 2021 til 628.346 kr. i 2025 (+236 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 187 | 470 | 1.142 | 893 | 628 | −30 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 197 | 682 | 1.450 | 1.377 | 997 | −28 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 197 | 682 | 1.450 | 1.377 | 997 | −28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 885 kr. i 2022 til 1.147.107 kr. i 2025 (+129517 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 1 | 284 | 667 | 1.147 | +72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5 | 6 | 795 | 984 | 1.827 | +86 % | |
| Aktiver i alt | 202 | 688 | 2.245 | 2.361 | 2.824 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 140.580 kr. i 2021 til 2.799.230 kr. i 2025 (+1891 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 141 | 511 | 1.535 | 2.306 | 2.799 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 61.267 kr. i 2021 til 24.406 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 61 | 177 | 709 | 55 | 24 | −55 % | |
| Passiver i alt | 202 | 688 | 2.245 | 2.361 | 2.824 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Haslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.