Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Egernvej 14, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 25,1 % | 8,2 % | -9,4 % | -3,3 % | -4,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | 9,2 % | 20,1 % | 9 % | 92,5 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 52 % | 74 % | 78,1 % | 81,9 % | 96,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 48,4 % | 11,1 % | -12 % | -4,1 % | -4,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 52 % | 74 % | 78,1 % | 81,9 % | 96,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 48 % | 26 % | 21,9 % | 18,1 % | 3,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | — | — | 0 % | 20,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -24.279 kr. i 2021 til -9.491 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | -8 | -9 | -14 | -9 | +32 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -14.000 kr. i 2024 til -9.491 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -14 | -9 | +32 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.277.377 kr. i 2021 til -486.652 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.277 | 977 | -1.051 | -505 | -487 | +4 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.173.144 kr. i 2021 til -482.217 kr. i 2025 (−112 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.173 | 1.068 | -1.014 | -459 | -482 | −5 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 16.602 | 12.817 | 10.542 | 13.563 | 10.697 | −21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 16.602 | 12.817 | 10.542 | 13.563 | 10.697 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 71.323 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | 0 | 71 | +648291 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 126 | 274 | 224 | 320 | +43 % | |
| Aktiver i alt | 16.603 | 12.942 | 10.816 | 13.788 | 11.017 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 8.626.955 kr. i 2021 til 10.670.839 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8.627 | 9.580 | 8.449 | 11.288 | 10.671 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.500.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.500 | 2.000 | 1.000 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 5.476.451 kr. i 2021 til 346.366 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.476 | 1.362 | 1.367 | 2.500 | 346 | −86 % | |
| Passiver i alt | 16.603 | 12.942 | 10.816 | 13.788 | 11.017 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.