Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandgyden 22, 5466 Asperup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 14,8 % | 11,8 % | 13,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 99,1 % | 97,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 14,8 % | 11,9 % | 13,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,7 % | 99,1 % | 97,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,3 % | 0,9 % | 2,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.654.235 kr. i 2021 til 239.911 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.654 | 431 | 346 | 338 | 240 | −29 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.646.230 kr. i 2021 til 383.738 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.646 | 427 | 496 | 449 | 384 | −14 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.646.230 kr. i 2021 til 352.971 kr. i 2025 (−79 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.646 | 427 | 486 | 426 | 353 | −17 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.282 | 1.282 | 1.282 | 1.282 | 1.500 | +17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.282 | 1.282 | 1.282 | 1.282 | 1.500 | +17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.597.470 kr. i 2021 til 759.994 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.597 | 1.639 | 1.330 | 1.576 | 760 | −52 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 2.013 | 2.338 | 1.155 | −51 % | |
| Aktiver i alt | 2.880 | 2.921 | 3.295 | 3.621 | 2.655 | −27 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.874.804 kr. i 2021 til 2.591.556 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.875 | 2.916 | 3.285 | 3.589 | 2.592 | −28 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2021 til 63.415 kr. i 2025 (+1168 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 10 | 32 | 63 | +98 % | |
| Passiver i alt | 2.880 | 2.921 | 3.295 | 3.621 | 2.655 | −27 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Asperup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart