Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østerende 19, 6280 Højer · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,7 % | 18,9 % | 36,6 % | 2,3 % | 2,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 118,7 % | 322,4 % | 553,8 % | 896,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 81,4 % | 81,8 % | 90,4 % | 90,2 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,1 % | 23,1 % | 40,5 % | 2,5 % | 2,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 81,4 % | 81,8 % | 90,4 % | 90,2 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 18,6 % | 18,2 % | 9,6 % | 9,8 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 29,8 % | 110,2 % | 540,4 % | 893,8 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 929.712 kr. i 2021 til -16.800 kr. i 2025 (−102 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 930 | 1.260 | 3.673 | 72 | -17 | −123 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 926.954 kr. i 2021 til 278.191 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 927 | 1.306 | 3.763 | 281 | 278 | −1 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 929.838 kr. i 2021 til 248.434 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 930 | 1.298 | 3.747 | 236 | 248 | +5 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.913 | 2.843 | 4.773 | 1.287 | 1.333 | +4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.913 | 2.843 | 4.773 | 1.287 | 1.333 | +4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 349.396 kr. i 2021 til 8.094.340 kr. i 2025 (+2217 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 349 | 1.381 | 5.344 | 9.072 | 8.094 | −11 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.392 | 4.041 | 5.476 | 9.102 | 8.169 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 6.305 | 6.884 | 10.249 | 10.389 | 9.502 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.132.406 kr. i 2021 til 9.487.777 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.132 | 5.631 | 9.260 | 9.374 | 9.488 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.172.502 kr. i 2021 til 14.000 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.173 | 1.253 | 989 | 1.015 | 14 | −99 % | |
| Passiver i alt | 6.305 | 6.884 | 10.249 | 10.389 | 9.502 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højer — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder