Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ahlmanns Alle 13, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 3,4 % | -8,6 % | -3,6 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,5 % | 99,7 % | 99,1 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3,4 % | -8,6 % | -3,6 % | -1,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,5 % | 99,7 % | 99,1 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,5 % | 0,3 % | 0,9 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 294,2 % | >999 % | 45,6 % | 298,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 258.648 kr. i 2021 til -153.146 kr. i 2025 (−159 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 259 | 37 | -80 | -18 | -153 | −738 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 495.491 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 495 | 122 | 1 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -236.843 kr. i 2021 til -153.146 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -237 | -85 | -81 | -18 | -153 | −738 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 348.158 kr. i 2022 til -120.873 kr. i 2025 (−135 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 348 | -791 | -312 | -121 | +61 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.122.371 kr. i 2021 til -120.873 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.122 | 348 | -791 | -312 | -121 | +61 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.088 | 8.676 | 7.215 | 6.781 | 6.796 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.088 | 8.676 | 7.215 | 6.781 | 6.796 | +0 % | |
| Varebeholdninger | 377 | 0 | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 278.802 kr. i 2021 til 41.556 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 279 | 344 | 558 | 8 | 42 | +412 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.250 | 1.686 | 2.028 | 1.985 | 1.711 | −14 % | |
| Aktiver i alt | 10.338 | 10.362 | 9.243 | 8.765 | 8.507 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.862.413 kr. i 2021 til 8.429.175 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.862 | 10.211 | 9.211 | 8.685 | 8.429 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 351.723 kr. i 2021 til 63.494 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 352 | 34 | 11 | 62 | 63 | +2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 123.937 kr. i 2021 til 13.937 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 124 | 117 | 21 | 18 | 14 | −22 % | |
| Passiver i alt | 10.338 | 10.362 | 9.243 | 8.765 | 8.507 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte