Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndergade 78, 9320 Hjallerup · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8 % | 3,3 % | -38,6 % | -179,5 % | -191,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | — | 0,2 % | 0,2 % | 0,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -221,3 % | -70,2 % | -117,2 % | -471,9 % | <999 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -3,6 % | -4,7 % | 32,9 % | 38 % | 16 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -221,3 % | -70,2 % | -117,2 % | -471,9 % | <999 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 321,3 % | 170,2 % | 217,2 % | 571,9 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 78.984 kr. i 2021 til -7.100 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 79 | -8 | -8 | -6 | -7 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 23.725 kr. i 2021 til -288.675 kr. i 2025 (−1317 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 29 | -308 | -574 | -289 | +50 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 23.725 kr. i 2021 til -288.675 kr. i 2025 (−1317 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 29 | -308 | -574 | -289 | +50 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 297 | 895 | 794 | 316 | 146 | −54 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 297 | 895 | 794 | 316 | 146 | −54 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | – | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
| Aktiver i alt | 297 | 895 | 798 | 320 | 151 | −53 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -657.011 kr. i 2021 til -1.798.710 kr. i 2025 (−174 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -657 | -628 | -936 | -1.510 | -1.799 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 953.860 kr. i 2021 til 1.949.293 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 954 | 1.522 | 1.734 | 1.830 | 1.949 | +7 % | |
| Passiver i alt | 297 | 895 | 798 | 320 | 151 | −53 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hjallerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brønderslev