Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skerningegårdsvej 56, 5762 Vester Skerninge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -3,4 | -5,9 | -5,3 | -8,2 | -27,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 17,3 % | -6 % | 10,8 % | 10 % | -1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,8 % | 99 % | 98,4 % | 97,4 % | 96,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18 % | -6,1 % | 10,9 % | 10,3 % | -1,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -61.675 kr. | -194.436 kr. | -141.022 kr. | -165.080 kr. | -310.161 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,8 % | 99 % | 98,4 % | 97,4 % | 96,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,2 % | 1 % | 1,6 % | 2,6 % | 3,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 958,4 % | 624,6 % | 380 % | 917,4 % | 58,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -61.675 kr. i 2021 til -310.161 kr. i 2025 (−403 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -62 | -194 | -141 | -165 | -310 | −88 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -79.607 kr. i 2021 til -321.355 kr. i 2025 (−304 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -80 | -227 | -168 | -185 | -321 | −74 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.473.321 kr. i 2021 til -485.377 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.473 | -2.401 | 4.608 | 4.748 | -485 | −110 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.859.271 kr. i 2021 til -368.581 kr. i 2025 (−106 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.859 | -1.866 | 3.628 | 3.704 | -369 | −110 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 50 | 73 | 47 | 27 | 15 | −42 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 4.500 | 6.500 | 6.500 | 6.320 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 50 | 4.573 | 6.547 | 6.527 | 6.335 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 864.267 kr. i 2021 til 660.695 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 864 | 1.987 | 1.428 | 1.413 | 661 | −53 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 33.872 | 26.309 | 27.197 | 30.328 | 29.315 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 33.922 | 30.882 | 33.744 | 36.854 | 35.651 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 32.486.443 kr. i 2021 til 34.527.047 kr. i 2025 (+6 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32.486 | 30.564 | 33.192 | 35.896 | 34.527 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.316.975 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.317 | 0 | 176 | 805 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 90.176 kr. i 2021 til 1.123.685 kr. i 2025 (+1146 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 90 | 318 | 376 | 154 | 1.124 | +630 % | |
| Passiver i alt | 33.922 | 30.882 | 33.744 | 36.854 | 35.651 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vester Skerninge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg