Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vesterbrogade 23, 1620 København V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | <999 % | -0,8 % | -4,4 % | 2,6 % | 1,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 33,7 % | 196,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -762,1 % | 50,9 % | 99,7 % | 99,4 % | 99,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 187,3 % | -1,5 % | -4,4 % | 2,6 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -762,1 % | 50,9 % | 99,7 % | 99,4 % | 99,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 862,1 % | 49,1 % | 0,3 % | 0,6 % | 0,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 45.920 kr. i 2021 til -22.726 kr. i 2025 (−149 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 46 | 23 | -79 | -25 | -23 | +8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -23 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.742.486 kr. i 2023 til 503.067 kr. i 2025 (+129 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -1.742 | 1.017 | 503 | −51 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -54.998.719 kr. i 2021 til 385.130 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -54.999 | -523 | -1.447 | 868 | 385 | −56 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.275 | 2.275 | 1.875 | 1.915 | 1.915 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.275 | 2.275 | 1.875 | 1.915 | 1.915 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.578 | 64.855 | 30.951 | 31.874 | 32.207 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 3.853 | 67.130 | 32.826 | 33.789 | 34.122 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -29.362.012 kr. i 2021 til 33.971.152 kr. i 2025 (+216 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -29.362 | 34.165 | 32.718 | 33.586 | 33.971 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 4.679.803 kr. i 2021 til 150.935 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.680 | 32.965 | 108 | 203 | 151 | −26 % | |
| Passiver i alt | 3.853 | 67.130 | 32.826 | 33.789 | 34.122 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København