Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Overskov 46, 8300 Odder · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 166 % | 62,6 % | 131,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,9 % | 99 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 167,9 % | 63,2 % | 132,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,9 % | 99 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,1 % | 1 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.575 kr. i 2021 til -31.221 kr. i 2025 (−375 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -9 | -11 | -21 | -31 | −50 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -7.085 kr. i 2021 til 1.396.779 kr. i 2025 (+19815 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | 220 | 1.356 | 667 | 1.397 | +109 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -7.085 kr. i 2021 til 1.396.779 kr. i 2025 (+19815 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -7 | 220 | 1.356 | 667 | 1.397 | +109 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 112 | 709 | 709 | 709 | 709 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 112 | 709 | 709 | 709 | 709 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 353.854 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 3 | 108 | 357 | 354 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 3 | 108 | 357 | 354 | −1 % | |
| Aktiver i alt | 112 | 712 | 817 | 1.066 | 1.063 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 31.925 kr. i 2021 til 1.051.724 kr. i 2025 (+3194 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32 | 151 | 808 | 1.055 | 1.052 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 80.215 kr. i 2021 til 10.988 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 80 | 561 | 9 | 11 | 11 | +3 % | |
| Passiver i alt | 112 | 712 | 817 | 1.066 | 1.063 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.