Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dagmarsgade 10, 2200 København N · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 76,7 % | 20,5 % | 70,5 % | 4,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 129 % | 106,7 % | 101,8 % | 147,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 96,5 % | 96,5 % | 98,6 % | 93,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 79,5 % | 21,3 % | 71,5 % | 5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,5 % | 96,5 % | 98,6 % | 93,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,5 % | 3,5 % | 1,4 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 108,8 % | 70,4 % | 66,3 % | 2,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.375 kr. i 2023 til -18.844 kr. i 2025 (−125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -8 | -1 | -19 | −1784 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -18.844 kr. i 2025 (−277 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -10 | -8 | -1 | -19 | −1784 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 154.399 kr. i 2021 til 157.725 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 154 | 947 | 261 | 2.287 | 158 | −93 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 154.399 kr. i 2021 til 157.725 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 154 | 947 | 261 | 2.287 | 158 | −93 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 367 | 1.178 | 1.224 | 3.199 | 3.060 | −4 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 367 | 1.178 | 1.224 | 3.199 | 3.060 | −4 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 66.662 kr. i 2021 til 5.142 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 67 | 47 | 32 | 31 | 5 | −83 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 135 | 56 | 48 | 48 | 302 | +532 % | |
| Aktiver i alt | 501 | 1.235 | 1.272 | 3.246 | 3.362 | +4 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 182.119 kr. i 2021 til 3.157.266 kr. i 2025 (+1634 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 182 | 1.191 | 1.227 | 3.200 | 3.157 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 319.260 kr. i 2021 til 204.587 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 319 | 44 | 45 | 47 | 205 | +336 % | |
| Passiver i alt | 501 | 1.235 | 1.272 | 3.246 | 3.362 | +4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København