Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Frisvadvej 74, 6800 Varde · Udgivelse af bøger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,9 | 9,6 | 10,8 | 2,4 | 12,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0,1 % | 11 % | 18 % | -78,4 % | 37 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 900,5 % | 251,4 % | 293 % | 218,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,9 % | 91,1 % | 69,3 % | 80,2 % | 61,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,1 % | 12,1 % | 26 % | -97,8 % | 59,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 27.142 kr. | 90.066 kr. | 174.563 kr. | -132.082 kr. | 195.251 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,9 % | 91,1 % | 69,3 % | 80,2 % | 61,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,1 % | 8,9 % | 30,7 % | 19,8 % | 38,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 883,9 % | 233,9 % | 211,8 % | 218,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 27.142 kr. i 2021 til 388.225 kr. i 2025 (+1330 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 205 | 354 | 99 | 388 | +291 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 12.534 kr. i 2021 til 163.119 kr. i 2025 (+1201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 69 | 142 | -173 | 163 | +194 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.601 kr. i 2021 til 166.166 kr. i 2025 (+10279 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 67 | 143 | -172 | 166 | +197 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 601 kr. i 2021 til 162.271 kr. i 2025 (+26900 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 51 | 106 | -172 | 162 | +194 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 38 | 107 | 145 | 104 | 71 | −31 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 38 | 107 | 145 | 104 | 71 | −31 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 479.475 kr. i 2021 til 366.990 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 479 | 348 | 415 | 84 | 367 | +338 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 483 | 354 | 446 | 116 | 367 | +217 % | |
| Aktiver i alt | 521 | 462 | 591 | 220 | 439 | +100 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 483.951 kr. i 2021 til 270.836 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 484 | 421 | 409 | 176 | 271 | +54 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 37.161 kr. i 2021 til 167.900 kr. i 2025 (+352 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 39 | 177 | 40 | 168 | +324 % | |
| Passiver i alt | 521 | 462 | 591 | 220 | 439 | +100 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Varde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.