Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Svanemøllevej 41A, 2900 Hellerup · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 4.568,5 | 1,1 | 1,7 | 1,6 | 1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 65,5 % | 40,9 % | 75,6 % | 134,2 % | 159,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 292,3 % | 170,3 % | 149,2 % | 222,4 % | 176,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 66,6 % | 43,7 % | 34,5 % | 57,1 % | 46,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 98,3 % | 93,7 % | 219,1 % | 235,3 % | 344,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 3.166.005 kr. | 1.959.323 kr. | 5.204.646 kr. | 4.741.394 kr. | 4.903.914 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 66,6 % | 43,7 % | 34,5 % | 57,1 % | 46,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,4 % | 56,3 % | 65,5 % | 42,9 % | 53,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 225,1 % | 146,7 % | 137,8 % | 171,8 % | 145,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.166.005 kr. i 2021 til 14.407.479 kr. i 2025 (+355 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.166 | 15.473 | 13.054 | 13.207 | 14.407 | +9 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 13.513.474 kr. i 2022 til 9.503.565 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 13.513 | 7.849 | 8.466 | 9.504 | +12 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 3.165.312 kr. i 2021 til 4.888.603 kr. i 2025 (+54 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.165 | 1.944 | 5.189 | 4.726 | 4.889 | +3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.154.891 kr. i 2021 til 4.935.011 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.155 | 1.902 | 5.311 | 4.765 | 4.935 | +4 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.457.931 kr. i 2021 til 3.846.524 kr. i 2025 (+56 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.458 | 1.482 | 3.894 | 3.692 | 3.847 | +4 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 41 | 68 | 52 | 37 | 22 | −41 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 48 | 105 | 105 | 105 | 111 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 89 | 173 | 157 | 142 | 132 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.823.110 kr. i 2021 til 1.867.888 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.823 | 2.974 | 4.613 | 2.015 | 1.868 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.666 | 3.452 | 4.995 | 2.608 | 2.273 | −13 % | |
| Aktiver i alt | 3.754 | 3.625 | 5.152 | 2.750 | 2.405 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.500.351 kr. i 2021 til 1.115.571 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.500 | 1.583 | 1.777 | 1.569 | 1.116 | −29 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.254.087 kr. i 2021 til 1.284.629 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.254 | 2.027 | 3.349 | 1.173 | 1.285 | +10 % | |
| Passiver i alt | 3.754 | 3.625 | 5.152 | 2.750 | 2.405 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 4 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 3 | 4 | 4 | 4 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København