Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jernbanegade 26, 8900 Randers C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 50,8 % | 3,4 % | 3 % | 2,1 % | 3,2 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 13,8 % | 10,8 % | 3,8 % | 1,3 % | 0,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 98,4 % | 98,1 % | 98,2 % | 98,2 % | 98,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 51,7 % | 3,4 % | 3,1 % | 2,1 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,4 % | 98,1 % | 98,2 % | 98,2 % | 98,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,6 % | 1,9 % | 1,8 % | 1,8 % | 1,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -7.250 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -6 | -7 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 192.359.025 kr. i 2021 til 11.157.834 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 192.359 | 10.810 | 9.876 | 7.016 | 11.158 | +59 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 192.413.430 kr. i 2021 til 11.212.152 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 192.413 | 10.866 | 9.932 | 7.070 | 11.212 | +59 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 377.807 | 323.659 | 330.203 | 335.796 | 347.441 | +3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 377.807 | 323.659 | 330.203 | 335.796 | 347.441 | +3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 858 | 663 | 224 | 79 | 54 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 378.665 | 324.322 | 330.426 | 335.875 | 347.495 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 372.437.528 kr. i 2021 til 341.393.394 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 372.438 | 318.192 | 324.538 | 329.941 | 341.393 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 6.227.853 kr. i 2021 til 6.101.654 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.228 | 6.131 | 5.888 | 5.934 | 6.102 | +3 % | |
| Passiver i alt | 378.665 | 324.322 | 330.426 | 335.875 | 347.495 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
20 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers