Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Langagervej 5A, 6630 Rødding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 84,4 % | 46,5 % | 53,1 % | 51,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 321,7 % | 892,8 % | 7,6 % | 6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 97,4 % | 99,6 % | 99 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 86,6 % | 46,6 % | 53,7 % | 51,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,4 % | 99,6 % | 99 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,6 % | 0,4 % | 1 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.062 kr. i 2022 til -4.375 kr. i 2026 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -3 | -3 | -3 | -4 | −46 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 68.853 kr. i 2022 til 486.174 kr. i 2023 (+606 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 69 | 486 | – | – | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 70.195 kr. i 2022 til 2.416.644 kr. i 2026 (+3343 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | 486 | 491 | 1.218 | 2.417 | +98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 84 | 528 | 1.020 | 2.292 | 4.715 | +106 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 84 | 528 | 1.020 | 2.292 | 4.715 | +106 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 2 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12 | 47 | 36 | 2 | 2 | 0 % | |
| Aktiver i alt | 96 | 576 | 1.056 | 2.294 | 4.717 | +106 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 74.937 kr. i 2022 til 4.686.410 kr. i 2026 (+6154 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 75 | 561 | 1.052 | 2.270 | 4.686 | +106 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 21.062 kr. i 2022 til 30.203 kr. i 2026 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 21 | 15 | 4 | 24 | 30 | +27 % | |
| Passiver i alt | 96 | 576 | 1.056 | 2.294 | 4.717 | +106 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.