Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Algade 11, 5500 Middelfart · Administrations- og kontorserviceaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 15,1 | 2,4 | 11,7 | 3,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 25,3 % | 40,5 % | 43,4 % | 36,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 150 % | 176,5 % | 234,4 % | 371,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 35,5 % | 45,1 % | 57,9 % | 73,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 71,4 % | 89,8 % | 74,9 % | 49,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 133.917 kr. | 258.166 kr. | 364.824 kr. | 314.687 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,5 % | 45,1 % | 57,9 % | 73,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,5 % | 54,9 % | 42,1 % | 26,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 8,4 % | 0,5 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 141.467 kr. i 2022 til 457.321 kr. i 2025 (+223 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 141 | 431 | 392 | 457 | +17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 7.550 kr. i 2022 til 142.634 kr. i 2025 (+1789 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 173 | 28 | 143 | +418 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 132.093 kr. i 2022 til 308.647 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 132 | 254 | 359 | 309 | −14 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 132.827 kr. i 2022 til 302.977 kr. i 2025 (+128 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 133 | 251 | 354 | 303 | −14 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 99.630 kr. i 2022 til 229.968 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 100 | 192 | 274 | 230 | −16 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 13 | 24 | 18 | 12 | −34 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 13 | 24 | 18 | 12 | −34 % | |
| Varebeholdninger | 10 | 0 | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 21.429 kr. i 2023 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 21 | 1 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 380 | 450 | 613 | 618 | +1 % | |
| Aktiver i alt | 393 | 474 | 631 | 629 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 139.630 kr. i 2022 til 460.482 kr. i 2025 (+230 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 140 | 214 | 366 | 460 | +26 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 253.394 kr. i 2022 til 166.229 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 253 | 255 | 262 | 166 | −36 % | |
| Passiver i alt | 393 | 474 | 631 | 629 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart