Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rosbæksvej 22, 2100 København Ø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 42,6 % | 55,4 % | 24,9 % | 33,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 345 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 96,8 % | 97,1 % | 78,7 % | 94,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 44 % | 57,1 % | 31,6 % | 35,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 96,8 % | 97,1 % | 78,7 % | 94,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 3,2 % | 2,9 % | 21,3 % | 5,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 173,5 % | 388,6 % | 95,5 % | 33,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -8.087 kr. i 2021 til -8.129 kr. i 2025 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -7 | -8 | -18 | -8 | +54 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 646.118 kr. i 2021 til 2.526.090 kr. i 2025 (+291 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 646 | 2.426 | 6.655 | 1.733 | 2.526 | +46 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 626.918 kr. i 2021 til 2.479.613 kr. i 2025 (+296 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 627 | 2.415 | 6.636 | 1.676 | 2.480 | +48 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 802 | 2.939 | 5.923 | 1.792 | 2.556 | +43 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 802 | 2.939 | 5.923 | 1.792 | 2.556 | +43 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 428.405 kr. i 2021 til 125.465 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 428 | 320 | 1.343 | 1.366 | 125 | −91 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.845 | 2.732 | 6.045 | 4.938 | 4.847 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 3.648 | 5.671 | 11.968 | 6.730 | 7.403 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.571.324 kr. i 2021 til 7.028.057 kr. i 2025 (+97 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.571 | 5.487 | 11.623 | 5.298 | 7.028 | +33 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 76.500 kr. i 2021 til 374.949 kr. i 2025 (+390 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 77 | 184 | 346 | 1.431 | 375 | −74 % | |
| Passiver i alt | 3.648 | 5.671 | 11.968 | 6.730 | 7.403 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København