Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tuborg Havnepark 18, 2900 Hellerup · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,2 % | -10,5 % | -34,8 % | 88 % | 3,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 % | 0,2 % | 1,3 % | >999 % | 370,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 29,7 % | 6,4 % | 23,7 % | 99,9 % | 81 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,6 % | -164,9 % | -146,4 % | 88 % | 4,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 29,7 % | 6,4 % | 23,7 % | 99,9 % | 81 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 70,3 % | 93,6 % | 76,3 % | 0,1 % | 19 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,2 % | 0 % | 0,9 % | 54,8 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -43.750 kr. i 2021 til -68.500 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -44 | -5 | -274 | -77 | -69 | +11 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | 600 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | -669 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -7.680.414 kr. i 2022 til 3.703.611 kr. i 2025 (+148 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -7.680 | -14.651 | 73.457 | 3.704 | −95 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 78.718 kr. i 2021 til 3.703.611 kr. i 2025 (+4605 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | -7.680 | -14.651 | 73.457 | 3.704 | −95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 41.459 | 73.045 | 41.719 | 29.530 | 31.958 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 41.459 | 73.045 | 41.719 | 29.530 | 31.958 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 44.137 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 44 | 21 | 282 | 25 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 44 | 163 | 417 | 53.977 | 75.445 | +40 % | |
| Aktiver i alt | 41.504 | 73.208 | 42.136 | 83.507 | 107.403 | +29 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 12.337.286 kr. i 2021 til 87.031.200 kr. i 2025 (+605 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.337 | 4.657 | 10.006 | 83.463 | 87.031 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 29.166.252 kr. i 2021 til 20.371.401 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 29.166 | 68.551 | 32.130 | 45 | 20.371 | +45357 % | |
| Passiver i alt | 41.504 | 73.208 | 42.136 | 83.507 | 107.403 | +29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | – | – | 1 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte