God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Engvej 126, 2791 Dragør · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 75,8 % | 22,4 % | 70,3 % | -15 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | 0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | -37,9 % | -6,2 % | 68,5 % | 63,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,4 % | -200,3 % | -362,1 % | 102,6 % | -23,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -37,9 % | -6,2 % | 68,5 % | 63,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 137,9 % | 106,2 % | 31,5 % | 36,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | -5 | -5 | -5 | -5 | -5 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -5 | -5 | -5 | -5 | -5 | 0 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -111.266 kr. i 2025 (−2125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | 141 | 55 | 597 | -111 | −119 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -111.266 kr. i 2025 (−2125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | 141 | 55 | 597 | -111 | −119 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 186 | 247 | 848 | 742 | −13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 186 | 247 | 848 | 742 | −13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | – | |
| Aktiver i alt | 0 | 186 | 247 | 848 | 744 | −12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -211.825 kr. i 2021 til 470.277 kr. i 2025 (+322 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -212 | -71 | -15 | 582 | 470 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 211.825 kr. i 2021 til 273.825 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 212 | 257 | 262 | 267 | 274 | +3 % | |
| Passiver i alt | 0 | 186 | 247 | 848 | 744 | −12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Dragør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Dragør