Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hovedvejen 136A, 4320 Lejre · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | -7,2 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 84,7 % | 83,5 % | 51,4 % | 55 % | 13,7 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 12,2 % | 15,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,6 % | 99,2 % | 99,8 % | 99,9 % | 71,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 87,6 % | 84,2 % | 51,5 % | 55,1 % | 19,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | -73.588 kr. | 61.699 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,6 % | 99,2 % | 99,8 % | 99,9 % | 71,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,4 % | 0,8 % | 0,2 % | 0,1 % | 28,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 639 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -11.295 kr. i 2021 til 61.699 kr. i 2025 (+646 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -11 | -6 | -13 | -74 | 62 | +184 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -83.786 kr. i 2024 til -12.315 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | -84 | -12 | +85 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 282.486 kr. i 2021 til 1.192.408 kr. i 2025 (+322 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 282 | 1.724 | 2.183 | 2.929 | 1.192 | −59 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 283.866 kr. i 2021 til 1.182.570 kr. i 2025 (+317 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 284 | 1.726 | 2.180 | 2.931 | 1.183 | −60 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 1.088 | 5.595 | +414 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 334 | 2.064 | 2.535 | 1.656 | 1.045 | −37 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 334 | 2.064 | 2.535 | 2.745 | 6.640 | +142 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 396.929 kr. i 2023 til 451.305 kr. i 2025 (+14 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 397 | 965 | 451 | −53 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 3 | 1.703 | 2.584 | 1.973 | −24 % | |
| Aktiver i alt | 335 | 2.067 | 4.239 | 5.329 | 8.613 | +62 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 323.866 kr. i 2021 til 6.154.426 kr. i 2025 (+1800 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 324 | 2.050 | 4.230 | 5.322 | 6.154 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 2.375 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.317 kr. i 2021 til 70.631 kr. i 2025 (+524 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 18 | 9 | 7 | 71 | +900 % | |
| Passiver i alt | 335 | 2.067 | 4.239 | 5.329 | 8.613 | +62 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lejre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.