Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Transitvej 16, 7100 Vejle · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -8 % | 2,2 % | 8,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 137,7 % | 142,6 % | 144,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 88 % | 88,3 % | 88,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -9,1 % | 2,4 % | 10 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 88 % | 88,3 % | 88,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 12 % | 11,7 % | 11,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,7 % | 0,2 % | 0,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -26.014 kr. i 2021 til -27.137 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -26 | -18 | -29 | -23 | -27 | −19 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.819.352 kr. i 2021 til 2.572.491 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.819 | -185 | -2.059 | 529 | 2.572 | +386 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.671.624 kr. i 2021 til 2.590.491 kr. i 2025 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.672 | 25 | -2.088 | 571 | 2.590 | +354 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 21.791 | 24.486 | 21.805 | 22.046 | 24.279 | +10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 21.791 | 24.486 | 21.805 | 22.046 | 24.279 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 8.737 kr. i 2021 til 1.998 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 14 | 23 | 5 | 2 | −62 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.631 | 5.324 | 4.316 | 4.393 | 4.966 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 27.422 | 29.810 | 26.121 | 26.439 | 29.246 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 25.464.479 kr. i 2021 til 25.813.484 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 25.464 | 25.375 | 22.987 | 23.358 | 25.813 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.957.515 kr. i 2021 til 3.432.119 kr. i 2025 (+75 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.958 | 4.435 | 3.134 | 3.081 | 3.432 | +11 % | |
| Passiver i alt | 27.422 | 29.810 | 26.121 | 26.439 | 29.246 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.