Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Vespervej 36, 2900 Hellerup · Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -53,3 % | -29,3 % | 10,1 % | 0,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 467,6 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,7 % | 96,5 % | 78,6 % | 99,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -57,5 % | -30,3 % | 12,9 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,7 % | 96,5 % | 78,6 % | 99,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,3 % | 3,5 % | 21,4 % | 0,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 247,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -28.780 kr. i 2021 til 75.729 kr. i 2024 (+363 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -29 | -13 | 203 | 76 | −63 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 153.109 kr. i 2021 til 71.126 kr. i 2024 (−54 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 153 | 50 | 223 | 71 | −68 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -181.889 kr. i 2021 til 4.603 kr. i 2024 (+103 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -182 | -64 | -20 | 5 | +123 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -184.120 kr. i 2021 til 4.394 kr. i 2024 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -184 | -65 | -20 | 4 | +121 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -143.614 kr. i 2021 til 1.446 kr. i 2024 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -144 | -51 | 25 | 1 | −94 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 221.274 kr. i 2021 til 124.890 kr. i 2024 (−44 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 221 | 153 | 129 | 125 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 269 | 173 | 244 | 195 | −20 % | |
| Aktiver i alt | 269 | 173 | 244 | 195 | −20 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 249.795 kr. i 2021 til 193.340 kr. i 2024 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 250 | 167 | 192 | 193 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 19.696 kr. i 2021 til 1.345 kr. i 2024 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 6 | 52 | 1 | −97 % | |
| Passiver i alt | 269 | 173 | 244 | 195 | −20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte