Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Strandvejen 1, 3700 Rønne · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 11 % | 6,5 % | 5,4 % | 5,2 % | 12 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 358,4 % | 356,7 % | 217,1 % | 34,6 % | 103 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 98,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 11 % | 6,5 % | 5,4 % | 5,2 % | 12,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 98,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 358,4 % | 356,7 % | 217,1 % | 34,6 % | 5,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -25.009 kr. i 2023 til -25.696 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | -25 | -25 | -26 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 10.298.355 kr. i 2021 til -25.696 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.298 | 6.584 | – | -25 | -26 | −3 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 10.447.760 kr. i 2021 til 15.878.450 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.448 | 6.732 | 5.888 | 5.985 | 15.878 | +165 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 10.419.180 kr. i 2021 til 15.851.104 kr. i 2025 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.419 | 6.704 | 5.860 | 5.954 | 15.851 | +166 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 94.688 | 102.793 | 108.232 | 113.970 | 129.720 | +14 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 94.688 | 102.793 | 108.232 | 113.970 | 129.720 | +14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 246.880 kr. i 2021 til 96.808 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 247 | 386 | 234 | 32 | 97 | +198 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 247 | 386 | 234 | 32 | 1.859 | +5623 % | |
| Aktiver i alt | 94.935 | 103.179 | 108.466 | 114.002 | 131.579 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 94.865.971 kr. i 2021 til 129.773.386 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 94.866 | 103.071 | 108.358 | 113.908 | 129.773 | +14 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 68.882 kr. i 2021 til 1.805.479 kr. i 2025 (+2521 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 69 | 108 | 108 | 94 | 1.805 | +1822 % | |
| Passiver i alt | 94.935 | 103.179 | 108.466 | 114.002 | 131.579 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | 0 | 0 | – | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rønne — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Bornholms Regionskommune