Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ankersgade 12E, 8000 Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -93 % | -279,8 % | 91,4 % | -0,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 277,9 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,3 % | 100 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -93,1 % | -281,8 % | 91,5 % | -0,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,3 % | 100 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,7 % | 0 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 277,9 % | 135,4 % | 55,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -25.475 kr. i 2021 til -21.543 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -25 | -21 | -26 | -19 | -22 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -25 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.666.506 kr. i 2021 til -3.743.974 kr. i 2022 (−325 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.667 | -3.744 | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.631.471 kr. i 2021 til -21.595 kr. i 2025 (−101 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.631 | -3.744 | -5.091 | 35.721 | -22 | −100 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 7.696 | 3.972 | 1.784 | 27.330 | 27.330 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.696 | 3.972 | 1.784 | 27.330 | 27.330 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 113.315 kr. i 2021 til 21.013 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 113 | 53 | 36 | 18 | 21 | +19 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 143 | 53 | 36 | 11.742 | 11.745 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 7.838 | 4.025 | 1.820 | 39.072 | 39.075 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.765.409 kr. i 2021 til 39.037.041 kr. i 2025 (+403 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.765 | 4.021 | 1.807 | 39.059 | 39.037 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 72.845 kr. i 2021 til 38.000 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 4 | 13 | 13 | 38 | +192 % | |
| Passiver i alt | 7.838 | 4.025 | 1.820 | 39.072 | 39.075 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus