Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Findalsvej 8, 8300 Odder · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 16,4 % | 13,6 % | 3,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 93,5 % | 95,2 % | 96,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 17,5 % | 14,3 % | 4,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 93,5 % | 95,2 % | 96,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 6,5 % | 4,8 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 296,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.250 kr. i 2021 til -18.175 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -13 | -18 | -16 | -18 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -16.300 kr. i 2024 til -18.175 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -16 | -18 | −12 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.342.857 kr. i 2021 til 529.870 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.343 | 1.646 | 1.736 | 1.663 | 530 | −68 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.316.398 kr. i 2021 til 472.867 kr. i 2025 (−64 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.316 | 1.631 | 1.684 | 1.599 | 473 | −70 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.831 | 2.057 | 2.096 | 1.875 | 767 | −59 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.831 | 2.057 | 2.096 | 1.875 | 767 | −59 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.620.287 kr. i 2021 til 1.345.490 kr. i 2025 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.620 | 2.233 | 502 | 4.563 | 1.345 | −71 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.732 | 6.562 | 8.203 | 9.851 | 11.258 | +14 % | |
| Aktiver i alt | 6.563 | 8.619 | 10.299 | 11.726 | 12.025 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 6.372.234 kr. i 2021 til 11.571.104 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.372 | 8.003 | 9.628 | 11.166 | 11.571 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 190.882 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 191 | 372 | 658 | 252 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 243.876 kr. i 2022 til 454.189 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 244 | 13 | 309 | 454 | +47 % | |
| Passiver i alt | 6.563 | 8.619 | 10.299 | 11.726 | 12.025 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus