Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Pilelunden 15, 4270 Høng · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -12,3 | -15,8 | -35 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 17,1 % | 0,2 % | 8,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 164,1 % | 140,7 % | 122,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 83,9 % | 75,7 % | 82,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 20,3 % | 0,2 % | 10,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -49.944 kr. | -58.140 kr. | -41.436 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 83,9 % | 75,7 % | 82,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 16,1 % | 24,3 % | 17,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -35.102 kr. i 2021 til -41.436 kr. i 2025 (−18 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -35 | 348 | -50 | -37 | -41 | −12 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -51.521 kr. i 2021 til -42.619 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -52 | 348 | -54 | -60 | -43 | +30 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -879.913 kr. i 2021 til 359.654 kr. i 2025 (+141 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -880 | -139 | 817 | 88 | 360 | +309 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -730.533 kr. i 2021 til 429.357 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -731 | -111 | 760 | 8 | 429 | +5157 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.178 | 0 | 77 | 18 | 593 | +3231 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.186 | 2.973 | 3.199 | 3.159 | 3.232 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.363 | 2.973 | 3.277 | 3.177 | 3.824 | +20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.527 | 1.194 | 1.180 | 1.654 | 1.057 | −36 % | |
| Aktiver i alt | 4.890 | 4.168 | 4.456 | 4.830 | 4.882 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.312.083 kr. i 2021 til 4.017.220 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.312 | 3.527 | 3.737 | 3.655 | 4.017 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 578.335 kr. i 2021 til 864.362 kr. i 2025 (+49 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 578 | 641 | 719 | 1.175 | 864 | −26 % | |
| Passiver i alt | 4.890 | 4.168 | 4.456 | 4.830 | 4.882 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Høng — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kalundborg