Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vigerslevvej 300, 2500 Valby · Andre bygningsinstallationsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1 | 0,9 | 1,2 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 1,6 % | -8,4 % | 13,6 % | 17,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 196 % | 181,9 % | 264,2 % | 267,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 51,3 % | 49,9 % | 62,2 % | 60,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3,1 % | -16,8 % | 21,9 % | 28,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 78.721 kr. | -116.008 kr. | 317.962 kr. | 383.965 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 51,3 % | 49,9 % | 62,2 % | 60,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 48,7 % | 50,1 % | 37,8 % | 39,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 42,4 % | 53,4 % | 76,9 % | 92,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.026.899 kr. i 2022 til 1.584.678 kr. i 2026 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.027 | 1.978 | 1.633 | 1.803 | 1.585 | −12 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.683.927 kr. i 2022 til 1.200.713 kr. i 2026 (−29 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.684 | 1.899 | 1.749 | 1.485 | 1.201 | −19 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 310.209 kr. i 2022 til 379.965 kr. i 2026 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 310 | 46 | -163 | 285 | 380 | +33 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 301.737 kr. i 2022 til 380.365 kr. i 2026 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 302 | 40 | -167 | 285 | 380 | +34 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 234.166 kr. i 2022 til 296.131 kr. i 2026 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 234 | 29 | -132 | 220 | 296 | +34 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 98 | 66 | 100 | 8 | 0 | −100 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 36 | 36 | 39 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 134 | 101 | 139 | 8 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | 261 | 239 | 273 | 223 | 268 | +20 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 469.016 kr. i 2022 til 598.986 kr. i 2026 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 469 | 365 | 422 | 469 | 599 | +28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.937 | 1.689 | 1.439 | 1.610 | 1.734 | +8 % | |
| Aktiver i alt | 2.071 | 1.790 | 1.577 | 1.618 | 1.734 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.089.609 kr. i 2022 til 1.052.974 kr. i 2026 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.090 | 918 | 787 | 1.007 | 1.053 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 976.368 kr. i 2022 til 648.129 kr. i 2026 (−34 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 976 | 862 | 791 | 609 | 648 | +6 % | |
| Passiver i alt | 2.071 | 1.790 | 1.577 | 1.618 | 1.734 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 5 kr. i 2022 til 2 kr. i 2026 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 5 | 5 | 3 | 2 | −33 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Valby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København