Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vester Kirkestræde 3, 8900 Randers C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -1,1 | 1,1 | 0,9 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 13,8 % | 13,1 % | 15,8 % | 21,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 40,5 % | 74 % | 102,3 % | 533,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 84,3 % | 91,7 % | 94,1 % | 97,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 16,4 % | 14,3 % | 16,8 % | 22 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -44.716 kr. | 120.824 kr. | 128.316 kr. | 126.199 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 84,3 % | 91,7 % | 94,1 % | 97,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 15,7 % | 8,3 % | 5,9 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,1 % | 22,1 % | 4 % | 59,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -22.627 kr. i 2021 til 126.199 kr. i 2025 (+658 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -23 | -45 | 121 | 128 | 126 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -22.627 kr. i 2021 til -19.912 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -23 | -85 | 12 | -16 | -20 | −23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.574.648 kr. i 2021 til 2.797.633 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.575 | 1.424 | 1.437 | 1.993 | 2.798 | +40 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.580.170 kr. i 2021 til 2.804.392 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.580 | 1.443 | 1.441 | 2.004 | 2.804 | +40 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 820 | 4.222 | 4.121 | 4.264 | 4.118 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 6.037 | 5.564 | 6.230 | 7.773 | 7.956 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.857 | 9.786 | 10.351 | 12.037 | 12.074 | +0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 674.555 kr. i 2021 til 108.609 kr. i 2025 (−84 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 675 | 34 | 193 | 26 | 109 | +314 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.098 | 648 | 644 | 676 | 968 | +43 % | |
| Aktiver i alt | 7.955 | 10.434 | 10.995 | 12.714 | 13.041 | +3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.470.665 kr. i 2021 til 12.765.737 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.471 | 8.799 | 10.080 | 11.961 | 12.766 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 484.010 kr. i 2021 til 181.342 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 484 | 1.601 | 870 | 661 | 181 | −73 % | |
| Passiver i alt | 7.955 | 10.434 | 10.995 | 12.714 | 13.041 | +3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers