Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jydekrogen 18, 2625 Vallensbæk · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 16 | 14,8 | -13,3 | -1,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 6,3 % | 4,9 % | -6 % | -3,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 19 % | 80,7 % | 72,4 % | 33,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 45,8 % | 43,1 % | 26,2 % | 32,8 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 13,8 % | 11,4 % | -23,1 % | -11,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 2.265.519 kr. | 2.215.946 kr. | -2.020.392 kr. | -317.931 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 45,8 % | 43,1 % | 26,2 % | 32,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 54,2 % | 56,9 % | 73,8 % | 67,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 17,3 % | 0 % | 0,2 % | 3,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.540.728 kr. i 2021 til -317.931 kr. i 2025 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.541 | 2.266 | 2.216 | -2.020 | -318 | +84 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.398.728 kr. i 2021 til -489.527 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.399 | 2.124 | 2.066 | -2.173 | -490 | +77 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.157.019 kr. i 2021 til -942.262 kr. i 2025 (−144 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.157 | 1.926 | 1.783 | -2.889 | -942 | +67 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.661.564 kr. i 2021 til -998.946 kr. i 2025 (−160 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.662 | 1.500 | 1.391 | -2.294 | -999 | +56 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 23.316 | 23.174 | 23.072 | 23.754 | 23.744 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 23.316 | 23.174 | 23.072 | 23.754 | 23.744 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 5.176 | 11.507 | 0 | −100 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 19.418 kr. i 2021 til 380.514 kr. i 2025 (+1860 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19 | 483 | 0 | 39 | 381 | +868 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 19 | 533 | 5.315 | 14.270 | 3.545 | −75 % | |
| Aktiver i alt | 23.335 | 23.707 | 28.386 | 38.024 | 27.290 | −28 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.355.026 kr. i 2021 til 8.952.990 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.355 | 10.855 | 12.246 | 9.952 | 8.953 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 10.129.842 kr. i 2021 til 7.779.571 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.130 | 9.553 | 8.964 | 8.375 | 7.780 | −7 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.442.056 kr. i 2021 til 10.500.318 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.442 | 2.797 | 6.582 | 19.698 | 10.500 | −47 % | |
| Passiver i alt | 23.335 | 23.707 | 28.386 | 38.024 | 27.290 | −28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vallensbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vallensbæk