Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rugmarken 23C, 3520 Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,1 % | -0,1 % | 14,5 % | -1 % | -47,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 104,4 % | 104,3 % | 101,4 % | 101,7 % | 101,1 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 6,3 % | 6,2 % | 28,4 % | 38,1 % | 13,5 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,2 % | -0,9 % | 51,2 % | -2,6 % | -351,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 6,3 % | 6,2 % | 28,4 % | 38,1 % | 13,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 93,7 % | 93,8 % | 71,6 % | 61,9 % | 86,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0,2 % | 6,3 % | 6,4 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -420 kr. i 2021 til -6.126 kr. i 2025 (−1359 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -0 | -4 | -4 | -6 | −38 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -420 kr. i 2021 til -315 kr. i 2022 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | -0 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -423 kr. i 2021 til -316 kr. i 2022 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | -0 | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -423 kr. i 2021 til -418.480 kr. i 2025 (−98831 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -0 | -0 | 282 | -14 | -418 | −2921 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 13 | 13 | 532 | 523 | 111 | −79 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 13 | 13 | 532 | 523 | 111 | −79 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 166 kr. i 2021 til 1.779 kr. i 2025 (+972 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 1 | 88 | 56 | 2 | −97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 561 | 562 | 1.409 | 887 | 771 | −13 % | |
| Aktiver i alt | 573 | 574 | 1.941 | 1.410 | 881 | −37 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 36.177 kr. i 2021 til 119.013 kr. i 2025 (+229 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 36 | 36 | 551 | 537 | 119 | −78 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 537.301 kr. i 2021 til 762.051 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 537 | 538 | 1.390 | 872 | 762 | −13 % | |
| Passiver i alt | 573 | 574 | 1.941 | 1.410 | 881 | −37 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Farum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø