Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Havnegade 40, 5500 Middelfart · Servering af mad i restauranter og caféer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,7 | 1,6 | 1,5 | 1,5 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 32 % | 30,8 % | 32,7 % | 25 % | 28,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 258,5 % | 304,6 % | 239,7 % | 355,4 % | 137,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | 72 % | 75,1 % | 71,3 % | 77,4 % | 47,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 44,4 % | 41 % | 45,9 % | 32,3 % | 59,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 5.827.450 kr. | 5.170.897 kr. | 4.517.529 kr. | 4.570.895 kr. | 4.115.985 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 72 % | 75,1 % | 71,3 % | 77,4 % | 47,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28 % | 24,9 % | 28,7 % | 22,6 % | 52,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 89,9 % | 43,4 % | 26,1 % | 83,7 % | 49,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 12.169.038 kr. i 2021 til 11.684.964 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 12.169 | 11.898 | 11.491 | 11.889 | 11.685 | −2 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 6.341.588 kr. i 2021 til 7.568.979 kr. i 2025 (+19 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.342 | 6.727 | 6.974 | 7.318 | 7.569 | +3 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 5.070.842 kr. i 2021 til 3.443.414 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.071 | 4.359 | 3.785 | 3.870 | 3.443 | −11 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.169.595 kr. i 2021 til 3.458.592 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.170 | 4.530 | 3.916 | 4.074 | 3.459 | −15 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.031.723 kr. i 2021 til 2.695.678 kr. i 2025 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.032 | 3.527 | 3.054 | 3.176 | 2.696 | −15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 2.852 | 2.130 | 2.282 | 1.863 | 2.012 | +8 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 632 | 632 | 632 | 632 | 632 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.484 | 2.762 | 2.914 | 2.495 | 2.644 | +6 % | |
| Varebeholdninger | 265 | 249 | 299 | 249 | 625 | +151 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 3.170.561 kr. i 2021 til 2.506.873 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.171 | 1.238 | 698 | 2.403 | 2.507 | +4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9.117 | 8.691 | 6.418 | 10.208 | 6.930 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 12.601 | 11.454 | 9.332 | 12.702 | 9.574 | −25 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.073.909 kr. i 2021 til 4.525.760 kr. i 2025 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.074 | 8.601 | 6.654 | 9.830 | 4.526 | −54 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 3.527.232 kr. i 2021 til 5.048.367 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.527 | 2.853 | 2.677 | 2.872 | 5.048 | +76 % | |
| Passiver i alt | 12.601 | 11.454 | 9.332 | 12.702 | 9.574 | −25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 17 | 16 | 17 | 17 | 17 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Middelfart — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Middelfart