Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Esperance Alle 8A, 2920 Charlottenlund · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 29,8 % | 16,7 % | 26,2 % | 0,6 % | -57,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 461,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 90,9 % | 97,5 % | 93,2 % | 94,8 % | 78,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 32,8 % | 17,1 % | 28,1 % | 0,7 % | -73 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 90,9 % | 97,5 % | 93,2 % | 94,8 % | 78,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 9,1 % | 2,5 % | 6,8 % | 5,2 % | 21,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 138,6 % | 64,7 % | 2,9 % | 4,3 % | 30,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -10.000 kr. i 2021 til -3.191 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -11 | -18 | -24 | -3 | +87 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -10.000 kr. i 2021 til -3.191 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -11 | -18 | -24 | -3 | +87 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.800.166 kr. i 2021 til -8.338.199 kr. i 2025 (−319 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.800 | 2.437 | 5.550 | 138 | -8.338 | −6143 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.038.462 kr. i 2021 til -6.501.559 kr. i 2025 (−314 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.038 | 1.900 | 4.328 | 104 | -6.502 | −6348 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.280.918 kr. i 2021 til 743.391 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.281 | 182 | 33 | 37 | 743 | +1929 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10.180 | 11.407 | 16.509 | 16.277 | 11.367 | −30 % | |
| Aktiver i alt | 10.180 | 11.407 | 16.509 | 16.277 | 11.367 | −30 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 9.255.770 kr. i 2021 til 8.903.901 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9.256 | 11.126 | 15.389 | 15.423 | 8.904 | −42 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 923.859 kr. i 2021 til 2.463.354 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 924 | 281 | 1.120 | 854 | 2.463 | +188 % | |
| Passiver i alt | 10.180 | 11.407 | 16.509 | 16.277 | 11.367 | −30 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte