Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gerdasvej 6, 3360 Liseleje · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 14,5 % | -4,9 % | 33,7 % | 56,8 % | -12,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 115,9 % | 122,5 % | 410,1 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,9 % | 98,8 % | 94,3 % | 99,7 % | 96,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,7 % | -5 % | 35,7 % | 56,9 % | -12,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,9 % | 98,8 % | 94,3 % | 99,7 % | 96,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,1 % | 1,2 % | 5,7 % | 0,3 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 31,8 % | 12,7 % | 0,2 % | >999 % | 755,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -26 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 749.708 kr. i 2021 til -26.092 kr. i 2025 (−103 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 750 | -298 | 2.450 | 8.356 | -26 | −100 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 792.934 kr. i 2021 til -1.588.899 kr. i 2025 (−300 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 793 | -263 | 2.485 | 8.391 | -1.589 | −119 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 813.743 kr. i 2021 til -1.530.868 kr. i 2025 (−288 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 814 | -264 | 2.482 | 8.390 | -1.531 | −118 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.540 | 5.271 | 5.650 | 1.770 | 1.187 | −33 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.540 | 5.271 | 5.650 | 1.770 | 1.187 | −33 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.479 kr. i 2021 til 3.172.155 kr. i 2025 (+15390 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 8 | 1 | 1.642 | 3.172 | +93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 75 | 78 | 1.709 | 13.010 | 11.434 | −12 % | |
| Aktiver i alt | 5.614 | 5.349 | 7.359 | 14.780 | 12.621 | −15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.549.807 kr. i 2021 til 12.201.150 kr. i 2025 (+120 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.550 | 5.286 | 6.943 | 14.732 | 12.201 | −17 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 64.418 kr. i 2021 til 419.864 kr. i 2025 (+552 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 64 | 64 | 417 | 48 | 420 | +773 % | |
| Passiver i alt | 5.614 | 5.349 | 7.359 | 14.780 | 12.621 | −15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Liseleje — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs