Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lilballevej 156, 6051 Almind · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 13,5 % | -5 % | -16,2 % | -52,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 97,5 % | 92,2 % | 94,4 % | 93,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 13,8 % | -5,4 % | -17,1 % | -56,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 97,5 % | 92,2 % | 94,4 % | 93,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 2,5 % | 7,8 % | 5,6 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 55,2 % | 0,5 % | 438,2 % | 114,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -17.562 kr. i 2021 til -10.214 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | -8 | -9 | -10 | -10 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -17.562 kr. i 2021 til -9.624 kr. i 2024 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -18 | -8 | -9 | -10 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.187.922 kr. i 2021 til -483.863 kr. i 2025 (−141 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.188 | 276 | -142 | -300 | -484 | −61 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.173.548 kr. i 2021 til -533.839 kr. i 2025 (−145 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.174 | 281 | -102 | -266 | -534 | −101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.273 | 584 | 274 | 127 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.273 | 584 | 274 | 127 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 27.648 kr. i 2021 til 70.135 kr. i 2025 (+154 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 29 | 1 | 403 | 70 | −83 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 868 | 1.506 | 1.761 | 1.515 | 1.010 | −33 % | |
| Aktiver i alt | 2.142 | 2.089 | 2.035 | 1.642 | 1.010 | −39 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.813.233 kr. i 2021 til 948.346 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.813 | 2.037 | 1.876 | 1.550 | 948 | −39 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 328.269 kr. i 2021 til 61.187 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 328 | 52 | 159 | 92 | 61 | −33 % | |
| Passiver i alt | 2.142 | 2.089 | 2.035 | 1.642 | 1.010 | −39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Almind — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding