Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ammitsbølvej 40, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -44,4 % | -82,6 % | 61,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 140,1 % | 137,7 % | 132,5 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | — | 72,2 % | 49,3 % | 80,3 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -61,5 % | -167,4 % | 76,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 72,2 % | 49,3 % | 80,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 27,8 % | 50,7 % | 19,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 140,1 % | 137,7 % | 132,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -37.936 kr. i 2023 til 73.650 kr. i 2025 (+294 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -38 | -39 | 74 | +289 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 73.945 kr. i 2021 til 73.776 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 74 | 74 | -38 | -39 | 74 | +290 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 73.945 kr. i 2021 til 73.776 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 74 | 74 | -38 | -39 | 74 | +290 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 90 | 90 | 52 | 14 | 89 | +529 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 90 | 90 | 52 | 14 | 89 | +529 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 20.002 kr. i 2021 til 31.511 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 34 | 33 | 33 | 32 | −4 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 33 | 33 | 32 | −4 % | |
| Aktiver i alt | 110 | 124 | 86 | 47 | 121 | +157 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 82.752 kr. i 2021 til 96.915 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 83 | 100 | 62 | 23 | 97 | +319 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 27.525 kr. i 2021 til 23.774 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 28 | 24 | 24 | 24 | 24 | −0 % | |
| Passiver i alt | 110 | 124 | 86 | 47 | 121 | +157 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.